گروه تولیدی صنعتی دهقان :: اسكپ سراميك , اسكوپ سنگ, اسكپ كردن سنگ , سنگ تراورتن عباس اباد , چسب سنگ تفاوت اسکوپ اصلی با تقلبی

Portfolio item 1

تفاوت اسکوپ اصلی با تقلبی

سلام
در راستای آگاه سازی پخش کننده و مصرف کنندگان (گیره سنگ و سرامیک) اسکپ توسط گروه صنعتی دهقان مطالب زیر را با شما دوست عزیز به اشتراک میگذاریم.
در هر صنف یا شغلی افراد متقلب و سود جو که از نا آگاهی عموم استفاده میکنند و با دروغ و گفتن موارد خلاف واقع اقدام به سود جویی (نامشرع) میکنند.
و اگاه سازی مردم نسبت به این اشخاص بر عهده من و شما دوست عزیز است که مدعی در تولید و عرضه محصول با کیفیت هستیم.
عکس گیره اسکپ فوق هم که با این مطلب به اشتراک گذاشتیم یکی از این نوع کارهای سود جویانه است.
این گیره با ورق حلب تولید شده است و دارای دو مشکل اساسی است.
(1) ورق فولاد نازک جهت کم کردن وزن گیره
(2) روکش حلبی (به دلیل ارزانتر بودن ورق آن)
منظور از روکش حلب (ورق حلبی) این است: که روکش این فولاد برای بسته بندی مواد غذایی (مثل روغن نباتی) طراحی شده و نسبت به روکش گالونیزه صنعتی که ما در محصولات خود استفاده میکنیم. در برابر عوامل محیطی (مثل رطوبت و هوای الوده) هیچ مقاومتی ندارد. تنها حسن آن در این کار برای افراد سودجو است. چون ظاهر ان شبیه گالوانیزه صنعتی است. و ان را به اسم گالوانیزه عرضه میکنند.
این افراد یا اگاهی نسبت به صنعت ساختمان ندارند یا سود جو و متقلب هستند. چون هدف اسکپ دهقان از ابداع این گیره مشکل جدا شدن سنگ یا سرامیک بعد از گذشت زمان (بر اثر عوامل محیطی و تنشهای فیزیکی) از بدنه بود.
این افراد با این عمل خود لطمه بزرگی به صنعت ساختمان وارد میکنند. به این دلیل که اگر اسکپ بی کیفیتی مثل مورد فوق در نما استفاده شود طی زمان کوتاهی بر اثر
عوامل ذکر شده دچار اکسیداسیون شده و کاملا از بین میرود.
اما ضعف دیگر این گونه محصولات کپی نازک بودن ورق ان (جهت سبک کردن گیره و افزایش سود نامشروع) است.
که در این مورد خاص برای پنهان کردن این مشکل اقدام به ایجاد خم و انحنا اضافه کرده اند.
این عمل به خودی خود عمل بدی نیست حتی در کارهایی که تولید ان با ورق سیاه انجام میپذیرد یک نقطه قوت محسوب میشود. اما در تولید محصول با ورق گالوانیزه این عمل کاری بسیار اشتباه است. چون اصطلاحا باعث زخمی شدن و لهیدگی روکش گالوانیزه میشود و در این صورت روکش گالونیزه بر ضد خود عمل میکند. و روند اکسیداسیون (زنگ زدگی) در این ورق خیلی سریعتر از ورق سیاه است.
تنها راه برای بالا بردن قدرت مکانیکی گیره اسکپ (تحمل باربری بیشتر) استفاده از ورق با ضخامت و وزن مناسب است (حداقل ضخامت نود).
به تمام مطالب فوق این نکته را هم باید اضافه کنیم که اگر این گونه تولید کنندگان به فکر کسب روزی حلال بودند. اصلا به سمت تولید این محصول نمیرفتند. چون گیره اسکپ توسط مجموعه دهقان ابداع شده است. و در سال 1393 در اداره ثبت اختراعات به شماره ثبت 93017 به نام دهقان ثبت شده است. یعنی اجازه تولید و پخش این محصول تا سال 1413 به مدت 20سال انحصارا در اختیار اسکپ دهقان است.
که رونوشتی از این سند پیوست این مطلب میشود.
اما شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چرا گروهی اقدام به تولید (کپی کاری به شکل های مختلف) این گیره میکنند.
در خصوص این نکته متذکر میشویم که کپی کارها (تولید کنندگان غیر قانونی) شامل دو دسته هستند. دسته اول تولید کنندگان بزرگ و حرفه ای. که شناخته شده هستند و دارای جا و مکان مشخص که عموما بعد از تذکر گروه صنعتی دهقان اقدام به تولید را متوقف میکنند در غیر این صورت با گروه حقوقی مجموعه با این اشخاص برخورد قانونی انجام میشود.
اما عمده مشکل مربوط به تولید کنندهای خرده یا به عبارتی زیر پله ای است که مکان مشخصی ندارند. و بدترین و بی کیفیت ترین کپی های موجود در بازار مربوط به این گونه تولید کنندگان است. چون اسم و رسمی ندارند که برایشان مهم باشد این اسم رسم خدشه دار شود. و و گروه حقوقی مجموعه دهقان هم تا مکان مشخصی از انها نداشته باشد نمیتواند به راحتی جلوی تولید بی کیفیت و غیر قانونی این افراد را بگیرد. (اما به دوستان و همکاران قول قطعی میدهیم که مجموعه دهقان با ترفندهای مختلف در حال پیگیری و کشف این افراد است. و دیر یا زود برخورد قانونی انجام خواهد شد) البته به کمک شما هم چشم امید داریم.
پس چه خوب که مصرف کنندگان (مشتریان خود را) از عمل غیر شرعی و غیر قانونی این افراد سود جو آگاه سازیم. زیرا این کار در بلند مدت باعث بی اعتمادی مصرف کنندگان گیره اسکپ نسبت به این محصول میشود.
و ضرر این عمل متوجه همه ما (پخش کنندگان و گروه صنعتی دهقان) و در نهایت صنعت ساختمان میشود.
ممنون از همکاری شما با آرزوی پیروزی و موفقییت روز افزون
اسکپ دهقان

 

ekhtera

Related Projects

  • 1
  • 2
  • 3

آرین تجارت ، قفل کارتی ،قفل هوشمند

آرین تجارت ، قفل کارتی ،قفل هوشمند

ارتباط با ما

home آدرس: اصفهان - خیابان هشت بهشت شرقی

mobile موبایل : 09136413978

tel تلفن شرکت : 33808903-031

tel فکس شرکت : 33807213-031

email ایمیل: info[at]eskopdehghan.com

خبرنامه گروه صنعتی دهقان

شما با استفاده از خبرنامه میتوانید از آخرین اخبار و محصولات شرکت با خبر شوید.

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image