اسکوپ سنگ تراورتن چیست؟ سنگ تراورتن جزو سنگ های پر کاربرد و دارای خلل و فرج و سوراخ است. این سنگ چسبندگی خیلی خوبی با ملات به دیوار دارد و این سوال پیش می آید که اسکوپ سنگ تراورتن به چه صورت است؟ تراورتن از سنگ هایی است که برای انواع بخش های سازه ها در ساختمان استفاده می شود و بر خلاف دیگر سنگ ها که صاف هستند دارای تخلخل و حفره هایی است که اتصال سازه با دیوار را محکم می کند. مواد چسبنده مثل دوغاب و سیمان، به منفذها و حفره های سطح سنگ وارد می شود و می توانند مثل گیره های اتصال عمل کنند.

نحوه اسکوپ سنگ تراورتن

یکی از روش هایی که برای اسکوپ سنگ تراورتن تعریف می شود، در ارتباط با متصل شدن قطعه سنگ مستطیلی در پشت سنگ است. با استفاده از این برآمدگی های موجود مواد می تواند درون سنگ شود و موجب دوام اتصال سنگ ها به سازه شود. استفاده از روش پیچ و رول پلاک روشی دیگر در اسکوپ تراورتن است و عامل متصل شدن پیچ و رول پلاک خواهد بود. به این صورت سنگ ها به سازه ها وصل می شوند.روش دیگر نیز در رابطه با کاربرد سیم فلزی است. در هر حال برای انواع سنگ های نما که دارای سطح صاف هستند، روش اسکوپ سنگ به عنوان راه حلی ایمن به جهت متصل شدن مطمئن تعریف می شود.

قیمت اسکوپ سنگ تراورتن

در بین انواع سنگ های تراورتن قیمت اسکوپ تراورتن در هر مرکز فروش با مراکز فروش دیگر متفاوت است و قیمت اسکپ تراورتن به نوع و ابعاد آن بستگی دارد. اسکوپ تراورتن در مراکز فروش بر طبق دوام آن ها به سنگی که به کار رفته در آن طبقه بندی می شود. اسکپ سنگ تراورتن استفاده های زیادی در صنعت بنا و ساخت ساختمان دارد و کیفیت ساخت آن برای سازندگان بنا خیلی اهمیت دارد.خرید و فروش اسکوپ تراورتن و قیمت مناسب آن برای به کار گیری در صنایع ساختمان سازی دارای اهمیت بالایی است و مصرف زیادی در بازارهای داخلی و خارجی دارد. بنابراین قیمت اسکوپ تراورتن هنگام فروش به این موارد بستگی دارد:

 1. قطر و وزن آن
 2. مواد اصلی تشکیل دهنده در آن
 3. نوع برش سنگ در طی زمان
 4. مقدار ضخامت
 5. نوع رزین مصرفی

اسکپ دهقان با بهره گیری از سالها تجربه و توان فنی متخصصان مجرب خود در صنعت ساختمان سال ها با مشکل جدا شدن سنگ و سرامیک از نمای ساختمان دست به گریبان بوده است که به مبنای وجود این مشکل اقدام به اختراع و برای رفع نیاز بازار و جلوگیری از خطرات احتمالی تا به امروز شروع به تولید انبوه گیره های اطمینان سنگ نمای ساختمان یا همان اسکپ کرد .برای کسب مشاوره ی تخصصی خرید اسکوپ می توانید با شماره ی ۰۹۱۳۶۴۱۳۹۷۸ تماس بگیرید.مشاوران اسکپ دهقان آماده ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد .

انواع روش های اسکوپ سنگ تراورتن

انواع روش اسکوپ سنگ تراورتن

 • لقمه گذاری
 • سیم مفتول
 • روش دو پایه
 • روش سه پایه
 • روش پروانه ای
 • روش z

بیشتر بخوانید : برای کسب اطلاعات از اسکوپ پروانه کلیک کنید.

اهمیت اسکوپ سنگ تراورتن

مصالح ساختمانی مانند سنگ تراورتن که متخلخل هستند سوراخ هایی در پشت خود دارند که باعث حفظ اتصالات ایمن با ملات می شوند. برای حفظ شدن یکپارچگی ساختاری بنا، مطمئن شدن از ثبات این سنگ ها بر روی دیوار مهم است. از طرفی سنگ ها و مصالحی مثل گرانیت که بدون تخلخل هستند، طی زمان از جای خود جدا می شوند و از دیوار می افتند. عامل هایی مانند قرار گرفتن در برابر نور خورشید، شرایط مختلف جوی و همین طور نفوذ آب باران می توانند در بروز این مشکل موثر باشند.

جدا از اثر جذابیت شناختی سنگ هایی که شل هستند. خطر مهم برای ایمن کردن افرادی است که از زیر پل گذر می کنند وجود دارد. به غیر از سنگ های تراورتن، همه سنگ های نما و سنگ هایی که قائم نصب می شوند مثل سنگ هایی که برای مکان هایی مانند مدارس و بیمارستان ها نصب می شود ، باید اسکوپ شوند. اسکوپ کردن سنگ ها از سقوط سنگ ها در اثر لرزش و زلزله جلوگیری می کند.

ویژگی سنگ تراورتن

سنگ تراورتن از محبوب ترین انتخاب ها برای نمای ساختمان به خصوص برای نمای بیرونی بنا است. این نوع سنگ رسوبی که طبیعت متخلخل آن از روش رسوب شدن مواد معدنی در چشمه های آب گرم و همین طور غارهای آهکی شکل گرفته و به علت طیف وسیعی از الگوها و رنگ های خود شهرت دارد. بر عکس سنگ های مرمر و گرانیت، اسکوپ سنگ تراورتن چون دارای منفذ و حفره های زیاد است به چسبندگی عالی به ملات و سیمان منجر می شود.

با این حال در مناطق شرایط جوی شدید، که دما باعث می شود به صورت قابل توجهی متفاوت باشد ، پوشش تراورتن می تواند از کاربرد سطح های سنگی، به خصوص در پروژه های فلزی که بلند و دارای ارتفاع اند بهره مند شود. در شرایط جوی معتدل امکان دارد که سنگ نیازی به مهار نداشته باشد.

اسکوپ تراورتن (اسکپ)

مزایای اسکوپ سنگ تراورتن

از مزیت ها و محاسن اسکپ سنگ تراورتن می توان به این موارد اشاره کرد که عبارتند از:

 • زیاد شدن مقاومت سنگ های نما به جهت جلوگیری از سقوط و کم شدن هزینه های ترمیم و بازسازی
 • طول عمر زیاد نمای ساختمان
 • صرفه جویی در هزینه های اجرایی نما
 • سرعت زیاد اجرا در مقایسه با روش های دوغابی
 • عایق های صوتی و حرارتی سنگ نمای ساختمان

پیشنهاد : برای مشاهده انواع اسکوپ زد کلیک کنید.

انواع اسکوپ سنگ تراورتن

از مهم ترین نوع های اسکوپ سنگ تراورتن می توان به اسکوپ آن در قطر های پنجاه در پنجاه سانتی متر و همین طور هشتاد در هشتاد اشاره کرد. در این روش از سنگ تروارتن، سنگ ها بریده نمی شوند و سایز سنگ ها در اسکوپ نما مشخص نمی شود، بلکه به واسطه شیار هایی که در نما به وجود می آید سنگ ها بریده می شوند. اسکوپ سنگ تراورتن معمولا در سایز های 1.2 و 1.9 میلی متری تولید می شوند.این مدل از سنگ های تروارتن برای ساخت سنگ های نما در ساختمان استفاده می شوند. اسکپ تراورتن عموما با سیستم مخصوص تولید می شود تا جذابیت سنگ ها حفظ شوند. انواع اسکوپ تراورتن عبارتند از:

 • اسکوپ تراورتن شکلاتی تیره، بژ و سیاه
 • اسکوپ تراورتن شکلالتی عسلی و نسکافه ای

سوالات متداول

1_ اسکوپ سنگ تراورتن به چه صورت است؟ این سنگ بر عکس سنگ های دیگر دارای خلل و فرج است و چسبندگی بیشتری با ملات دیوار دارد. وجود حفره و سوراخ در سنگ باعث می شود تا اتصال سازه با دیوار محکم تر شود.

2_ مزایای اسکوپ تراورتن را بیان کنید؟ زیاد شدن مقاومت سنگ های نما، طول عمر بالای سنگ ها، صرفه جویی در هزینه های اجرای نما، تسریع اجرا نسبت به روش های دوغابی و عایق صوت و حرارت سنگ نما.

دیدگاهی موجود نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *